Експерт розповів, де Україні брати газ на промислові потреби – АГРОПОЛІТ

Україна має значні об’єми видобутку свого газу, якого достатньо для комунальних потреб. Однак промислові потреби вітчизняний газ не закриває, тому Україна буде змушена докуповувати його: його братимемо на європейському спотовому ринку. Про це розповів  експерт з міжнародних енергетичних та безпекових відносин Михайло Гончар, ідеться у матеріалі на АgroРolit.com.

У матеріалі зазначено, що спотовий ринок – це не більше ніж 20% загального об’єму газу. Той стрибок цін у Європі, який дійшов майже до $2 тис. за тисячу кубометрів, стосувався лише спотового ринку.

«Чому так сталося? До початку пандемії всі прогнозували спад, тому європейські країни зменшили об’єм контрактованого газу. У багатьох із них, до речі, цієї зими завершуються довготривалі контракти з російським «Газпромом». Тож на спотовому ринку було багато попиту, але мало хто пропонував «зайве» паливо. «Газпром» за довготривалим контрактом відмовлявся виходити на спотовий ринок із додатковими об’ємами газу. Формально звинуватити його в чомусь важко. Але в європейському законодавстві є таке поняття, як зловживання ринковою владою. Навіть у нас у законодавстві воно закріплене, але не всюди його використовують правильно», — пояснив Михайло Гончар.

Він додав, що якщо говорити про стрибок цін на паливо в Україні, то він логічний, адже ігнорувати європейський ринок газу не можна.

 

Ми маємо значні об’єми видобутку свого газу. Його достатньо для комунальних потреб. Однак промислові потреби наш газ не закриває. Зрозуміло, що Україна буде змушена докуповувати його. В Росії купувати неприйнятно, тому братимемо на європейському спотовому ринку», — коментує ситуацію Михайло Гончар.

 

Нагадаємо, що «Газпром» – першопричина виникнення проблем з газом в Україні.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується