Бджоли захистили пасічників, які вийшли на мітинг – SEEDS

Через тривалу посуху та низькі ціни на мед галузь бджільництва у Чилі перебуває в глибокій кризі. Пасічники влаштовують масові акції протестів з вимогою підтримки галузі з боку уряду країни, повідомляє SEEDS.

Цього тижня бджолярі влаштували мітинг перед президентським палацом у Сантьяго. Пасічники привезли на акцію протесту 60 вуликів з бджолами. Представники галузі вимагали зустрічі з президентом країни, підвищення цін на мед та виділення державної підтримки для виробників натурального меду, пише UA.NEWS.

Під час мітингу правоохоронці почали затримувати учасників акції та забирати вулики. Утім, поліцейським завалили бджоли. Комахи серйозно вжалили кількох правоохоронців. Сімох поліцейських довелося госпіталізувати. Також було затримано чотирьох учасників мітингу.

Нагадаємо, в Україні бджолярі мають право отримувати держпідтримку вже два роки поспіль. По 200 гривень на кожну бджолосім’ю можуть отримати пасічники, які утримують від 10 до 300 сімей. Тим, у кого більш ніж 300 вуликів, видають максимальну суму підтримки 60 000 гривень.

 

Також бджолярам надають компенсації за закупівлю бджолосімей та маток.


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується