Як зовнішня політика Росії, США та Китаю вплине на українську економіку та АПК у 2022 році – аналіз – АГРОПОЛІТ

Економічний розвиток Україна та агросектору у 2022 році сильно залежатиме від розвитку міжнародноїх політики у форматі трикутнику Росія-США-Китай. Про можливі політично-економічні сценарії такого впливу пише у матеріалові «На межі війни: Росія та США – від союзника до противника?» AgroPolit.com.

«Ключове міжнародне питання для України «Чи буде спокій на кордонах з Росією?» так і лишається відкритим. Дещо послабила його на певний час двогодинна розмова президентів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна. Гостру загрозу військового вручання РФ в Україну знято – кажуть політики», – пише видання.

З одного боку, йдеться у матеріалі, на тлі невдалого виводу військ з Афганістану, на підтримку Байденом «Північного потоку-2», для згуртування внутрішнього американського електорату потрібні яскраві «перемоги» (в тому числі й зовнішні, як-от США в особі Бадейна не допустили старту третьої світової з Росією).

 

Плюс, вочевидь, США втримало ще свій вплив на формування енергетичного порядку денного в ЄС (ми ж пам’ятаємо – там є їхній інтерес у постачаннях скрапленого газу, і він доволі потужний). З іншого боку, ціною цього компромісу стало зняття з порядку денного на 2022 рік санкцій щодо «Північного Потоку 2», непоглиблення санкцій стосовно окремих російських чиновників та бізнесменів. Це однозначно плюс в бік Росії і мінус для України. Більше того, остання розмова двох президентів показала: через внутрішню українську політичну незібраність в глобальному порядку денному ми залишились наразі на третіх ролях. В іншому випадку чим пояснити тоді, що черга розмови з Байденом до України дійшла на третій день, коли з усіма європейськими сусідами Росії та України американський президент проговорив?», – пише видання.

 

Навіщо, ви запитаєте, цей компроміс потрібен ще?

 

США зацікавлені у стримуванні Росії від посилення торговельно-економічних відносин з Китаєм. Тільки так Америка утримає роль світового лідера з формування інформаційного порядку денного. А з цим є питання. Те, що шлях до Піднебесної РФ не закритий, свідчить і подальший поворот подій: під час телемосту з головою КНР Сі Цзіньпіном Путін заявив, що відносини Москви та Пекіна є взірцем міждержавної співпраці у XXI столітті. Тож далі буде. Один з міжнародних ризиків цієї співпраці у тому, що, якщо Китай почне наступ на Тайвань, Росія може почати агресію проти України, тоді США опиняться на розтяжці. Чи варти розглядати як «передвісники» такого сценарію слова заступниці державного секретаря США Вікторії Нуланд, яка заявила, що Росія здатна стягнути до кордонів України вдвічі більше сил, ніж минулої весни. «Потенційно це можливо на початку 2022 року. Передбачувані сили, якщо вони будуть повністю мобілізовані, будуть удвічі більшими за те, що ми бачили минулої весни. Зокрема, йдеться про приблизно 100 батальйонних тактичних груп або майже всі готові сухопутні сили Росії, що базуються на захід від Уралу», – повідомила вона у виступі перед комітетом Сенату США із закордонних справ», – сказано у матеріалові AgroPolit.com.

 

Для АПК міжнародна та внутрішня політика передбачає кілька наслдків, які стосуються:

  • запровадження мінімального податкового зобов’язання

 

  • ринку землі

 

  • системи ДАР

 

  • зрошення, меліорація

 

  • НІГД

 

  • ДПЗКУ

 

  • прийняття ряду аграрних законів.

 

 


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується