Українці вже продали майже 200 тис. гектарів землі – SEEDS

З 1 липня по 31 грудня в Україні було продано 77, 9 тис. земельних ділянок сільськогосподарського призначення. Загальна площа проданої землі складає 198,5 тис. гектарів. Ціни на землю поступово зростають. Стрибок вартості очікується у 2024 році, коли купувати ділянки матимуть змогу не лише фізичні, а й юридичні особи, повідомляє SEEDS.

“Станом на 31 грудня укладено 77 880 угод в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 5404 нотаріусів. Всього заяв – 6064, із них погоджено 5372, відмову отримали 692. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомляє Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Абсолютним лідером за кількістю укладених земельних угод залишається Харківська область. За 6 місяців там було продано 7842 ділянки загальною площею 28,37 тис. гектарів. Найвища ціна на землю сільськогосподарського призначення у Київській області.

З початку продажу земель сільськогосподарського призначення в Україні ціна на ділянки змінилась, утім не суттєво. Наступного року середня ціна за гектар зросте на 300 – 500 доларів – до близько 2 тис. доларів, вважає Володимир Нагорний, керівник відділу земельної політики і майнових відносин МХП, співвласник земельної агенції «Володар».

Згідно зі словами фахівця, наразі активізувалась торгівля земельними ділянками на платформі “Прозорро.Продажі”.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується