Реєстрація сімейних ферм дасть можливість аграріям отримати відшкодування ЄСВ з боку держави – АГРОПОЛІТ

У зв’язку з прийняттям закону 5600 варто звернути увагу на створення сімейних фермерських господарств і переведення більшості одноосібників, які виробляють товарну сільськогосподарську продукцію, в зареєстровані сімейні ферми. Це дасть можливості їм отримати відшкодування ЄСВ з боку держави, отримувати підтримку на купівлю обладнання для сімейної ферми або підтримку першочергових кроків у вигляді будь-якої фінансової субвенції. Таку заяву у коментарі для Agropolit.com зробив народний депутат Вадим Івченко.

За його словами, такі кроки прогнозовано збільшать в рази кількість робочих місць на селі. В разі, якщо цього зроблено не буде, то, завдячуючи вищеназваному закону, більшість одноосібників будуть просто відмовлятись від самостійного обробітку землі і передаватимуть її в оренду.

 

А хто сьогодні має змогу платити найбільшу орендну плату? Звісно, великі аграрні корпорації та холдинги, адже вони мають доступ до дешевих кредитних коштів. Отже фермери в цьому ланцюжку знову випадатимуть… Друге: важливо звернути увагу на тих підприємців, які готові надати кейси на створення продукції з доданою вартістю та переробку своєї продукції. Ці наміри потрібно всіляко підтримувати! І ще одне – в українському тваринництві знову настає критична ситуація,  адже більшість молока, яєць тощо виробляли саме одноосібники. І знов-таки, завдяки закону 5600 прибутковість цього виду бізнесу значно знизиться. А тварин будуть масово вирізати. Необхідно терміново розробити перелік стимулів сімейним і невеликим тваринницьким фермам», – заявив Івченко.

 

Детальніше про це читайте у матеріалі: Рік шторму – що чекає АПК та українців у 2022


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується