Обмеження експорту пшениці, щоб впала ціна для внутрішнього виробника – це допомога борошномелам але удар по фермерам – АГРОПОЛІТ

Голова Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, президент Української аграрної конфедерації Леонід Козаченко, в коментарі для AgroPolit.com заявив, що ситуація навколо борошна та експорту зернових не є якоюсь несподіванкою. Обмеження експорту певного класу пшениці, щоб впала ціна для внутрішнього виробника – це крок, який допоможе борошномелам, однак вдарить по фермерам. Хоча зараз, на його думку, допомогти борошномелам – важливіше. 

«Обмеження експорту певного класу пшениці, щоб впала ціна для внутрішнього виробника – це допоможе борошномелам, однак вдарить по фермерам. Хоча зараз допомогти борошномелам – важливіше. На цю тему було багато дискусій, адже ціни могли впасти десь на 40 %, і фермери могли б зазнати втрат на рівні до 7 млрд грн. Однак це дало б можливість заробити борошномелам. Я вважаю, що у цій ситуації потрібно скористатися досвідом розвинених країн – це інтервенційні запаси, які можна використати для стабілізації рівня цін. Маючи такий державний інструмент, можна не боятися вивозу на експорт тих чи інших видів продукції», – пояснив Леонід Козаченко.

За словами Козаченка, не маючи необхідної кількості зерна, борошномелам доведеться купувати необхідні обсяги на ринку, однак тут на них чекає наступна неприємність – відсутність коштів.

Детальніше про ситуацію читайте у матеріалі: Борошномели проти експортерів зерна: хто кому не дає спекти хліба


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується