АМКУ оштрафував АТ «Дніпроазот» на більш як 80 млн грн за зупинку виробництва – АГРОПОЛІТ

Антимонопольний комітет завершив розгляд справи, розпочатої у 2018 року за фактом зупинки акціонерним товариством «Дніпроазот» виробництва та реалізації рідкого хлору. Про це повідомляє офіційний сайт АМКУ.

За результатами розгляду справи Комітетом встановлено, що впродовж 2017-2019 років «Дніпроазот» було єдиним підприємством, що виробляло рідкий хлор в Україні з частками 99 %, 78 % та 68 % відповідно. При цьому імпортери на момент зупинення виробництва хлору (до червня 2018 року) займали лише 1% ринку, а потенційний конкурент товариства – ТОВ «Карпатнафтохім», що виробляв газоподібний хлор, використовував його виключно для виробництва вінілхлориду.

Основною причиною зупинки виробництва рідкого хлору АТ «Дніпроазот» зазначало значне зростання ціни на природний газ та відсутність обігових коштів.

Водночас за результатами розгляду справи Комітетом не було виявлено суттєвих змін у середньозважених цінах придбання товариством природного газу.

Крім того було встановлено, що на момент зупинки виробництва рідкого хлору АТ «Дніпроазот» мало в наявності обігові та кредитні кошти для поточних розрахунків з контрагентами та ведення господарської діяльності.

Під час розгляду справи виявилося, що до І кварталу 2018 року для виробництва рідкого хлору товариство використовувало рідкий технічний аміак та газоподібний діоксид вуглецю, придбані у АТ «Укрнафта». Воно ж, своєю чергою, для виробництва вказаних сполук використовувало газ власного видобутку, що коштував значно дешевше ніж у інших постачальників АТ «Дніпроазот» (від 89 % до 368 %).

Відповідно, аміак, що вироблявся «Укрнафтою» на орендованих потужностях АТ «Дніпроазоту» з використанням дешевшого природного газу,  давав змогу виробляти рідкий хлор з більш дешевої сировини та преференції.

Довідково: Аміак виробництва АТ «Укрнафта» використовувався «Дніпроазотом» для виробництва азотних добрив. Що також давало змогу товариству конкурувати за ціною на ринку азотних мінеральних добрив.

Враховуючи наведені факти, за результатом розгляду справи Комітетом визнано, що:

    • АТ «Дніпроазот» у 2017, 2018, 2019 роках займало монопольне (домінуюче) становище на ринку первинної реалізації хлору рідкого в територіальних межах України;

 

    • Зупинка підприємством виробництва рідкого хлору протягом періоду з 18.06.2018 по 19.07.2018 та припинення його реалізації  з 01.07.2018 по 19.07.2018 визнано зловживанням монопольним (домінуючим) становищем на ринку первинної реалізації рідкого хлору;

 

    • За вказане порушення Комітет оштрафував АТ «Дніпроазот» на 80 111 480 грн.

 

Нагадаємо, днями було озвучено прогноз цін на добрива після зменшення вартості газу


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується