Ґрунт для органічної лохини навіть не підкислювали – AgroTimes

Завдяки природним умовам досить просто вирощувати органічну лохину в господарстві «Органічний сад», що в селі Верхня Стинава на Львівщині. Ґрунт тут настільки кислий, що його не підкислювали додатково.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«За своєю фізіологією корені лохини не мають усмоктувальних кореневих волосків, тому послуговуються грибами, які селяться на коренях лохини й допомагають їй отримати поживні речовини в доступній формі. Якщо симбіоз рослини й грибів — мікориза – не склався, лохина голодуватиме. Утворюється мікориза на лохині лише в кислому середовищі, pH ґрунту в ідеалі має становити 4,2–5», – пояснюється у статті.  В органічному виробництві кислотність регулюють за допомогою лимонної кислоти.

В «Органічного саду» потреби в її внесенні не було жодного разу.

У Верхній Стинаві вистачає опадів, тому воду в господарстві використовують лише для фертигації. Щоб дати рослинам потрібну кількість поживних речовин, але при цьому не перезволожити субстрат, вмикають систему двічі на тиждень, бо за раз багато добрив не даси. Використовують продукцію компанії «БТУ-Центр» та інших українських виробників органічних добрив із Вінниці, Тернополя і Черкас.

«І дощова вода, і та, що з потічка, настільки відфільтрована природою, що дуже м’яка, майже дистильована. Її основні показники pH — 6,0–6,5, ЕС — у межах 0,1–0,15. Навіть за додавання добрив засоленість не підвищується до 1°. Для лохини це ідеально, бо високий уміст солей у воді спричиняє затримку у вегетації та навіть загибель рослини», – йдеться у публікації.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується