Кабмін планує обмежити ціну на газ для виробників хліба – АГРОПОЛІТ

Кабінет міністрів планує обмежити ціну на газ власного видобутку для підприємств із виробництва хліба на рівні 25 тисяч гривень за 1 тисячу кубометрів. Крім того, планується встановити, що торгівельна надбавка не може перевищувати 1%. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на проект постанови.

Планується, що обмеження будуть діяти у період дії карантину, але не довше ніж до 31 березня 2022 року.

Документом пропонується встановити, що ціна газу визначається щомісячно як середньоарифметичне значення котирувань на біржах, але повинна бути не більше 25 тисяч копійок за 1 тис. куб. м (з урахуванням ПДВ).

Згідно з проектом постанови, торгівельна надбавка за постачання природного газу власного видобутку для забезпечення потреб суб’єктів господарювання, основним видом діяльності яких є виробництво хліба та хлібобулочних виробів, встановлюється на рівні не вище одного відсотка.

Нагадаємо, Асоціації борошномельної галузі України (Всеукраїнська асоціація пекарів, «Борошномели України», «Укрхлібпром») вимагають від влади провести моніторинг наявності харчової пшениці врожаю 2021 за якісними показниками і просять забезпечити їх «пільговим» газом для стабільності виробництва. Причина – дороговизна газу і  ризик нестачі продовольчої пшениці (сировини) для випічки хлібу через активність трейдерів, які вивозять продукцію на експорт. Відповідну ініціативу борошномели озвучили у листі до прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та у зверненні до президента Володимира Зеленського. Детальніше про це — читайте у матеріалі Борошномели проти експортерів зерна: хто кому не дає спекти хліба.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується