Гризуни пошкодили до 5% посівів озимих культур в Україні – SuperAgronom

Рослини озимих культур та багаторічних трав перебувають у стані зимового спокою. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих була вище критичних температур вимерзання. Шкідливих для рослин явищ протягом звітного періоду не спостерігалось.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

 

«Скрізь на площах озимих зернових та ріпаку нараховується 1-3, макс. 4-5 (Запорізька, Донецька обл.) жилих колоній на 1 га з 2-10 жилими норами. В заселених гризунами багаторічних травах, садах, неорних землях, полях після просапних культур мають місце 1-5 жилих колоній на 1 га з 1-12 жилими норами», — зазначають експерти.

 

В слабкому та середньому ступенях гризунами пошкоджено 1-5% рослин озимих та багаторічних трав. У Житомирській та Чернівецькій областях гризунами пошкоджено до 3% молодих дерев у садах.

Також фахівці Держпродспоживслужби наголошують, що інтенсивність подальшого розвитку та поширення, а також рівень шкідливості гризунів будуть визначатися насамперед, погодними умовами та ефективністю винищувальних заходів, які здійснюють через внесення в жилі нори дозволенних родентицидів.

 

«Найближчим часом очікується, що гідротермічні умови будуть незадовільними для розвитку і поширення мишоподібних гризунів у посівах сільськогосподарських культур. Тому, агрономи господарств та державні фітосанітарні інспектори повинні проводити систематичні обстеження з метою встановлення чисельності та визначення видового складу мишоподібних гризунів для проведення ефективного та вчасного захисту посівів від пошкоджень», — резюмували експерти.

 


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується