Через рекордний урожай зерна у 2021 в Україні не вистачає елеваторів – SuperAgronom

Сертифіковані елеваторні потужності в Україні становлять близько 45-50 млн тонн. Так, на тлі врожаю в 107 млн тонн дефіцит елеваторів становить понад 50%.

Таку думку висловив Олександр Небесський, комерційний директор, співголова комерційного напрямку KMZ Industries у матеріалі на Еlevatorist.com.

Він акцентував, що 65-70% елеваторів морально та фізично застарілі. Підприємства, що залишилися ще від радянського минулого, не відповідають сучасним вимогам щодо зберігання зерна, оперативності приймання та відвантаження тощо.

 

«Тенденція останніх п’яти років показує, що приріст сучасних елеваторних потужностей — близько 1,5 млн тонн на рік. Тому цей дефіцит у 50% (а зростання врожайності його тільки збільшуватиме) покриватиметься ще довго, а в найближчі 3-5 років тенденція зростання ємностей для зберігання зерна збережеться», — розповідає пан Небесський.

 

За його словами, те, наскільки масштабними будуть темпи будівництва, залежить від низки факторів. Серед них, зокрема, і цінова політика на зернові культури.

Наразі, за словами пана Олександра, особливо активні у плані будівництва західні області. Значним буде будівництво нових елеваторів також у Сумській, Чернігівській та Житомирській областях — тут є сильний дефіцит потужностей порівняно із центральним та південним регіонами України. У зв’язку зі змінами клімату на північно-західний напрямок переміщуються оптимальні кліматичні умови для вирощування зернових в Україні, зростає врожайність і, відповідно, збільшується дефіцит елеваторного зберігання.

 

«Минулого року, наприклад, дуже активізувалася Житомирська область, цього року тенденція продовжується. За прогнозами деяких експертів, до 2025 року у Житомирській області прогнозується збільшення потужностей зберігання до 40%. Наразі обсяг зберігання у Житомирській області — близько 1,4 млн тонн, тобто вони вийдуть до 2 млн тонн зберігання. Переважно будуватимуться середні та малі господарства, у яких від 1 тис. до 5 тис. га землі», — наводить приклад Олександр Небесський.

 

Якщо брати Україну в цілому, то більшість нових будівель також вестиме фермерські господарства, кажуть у KMZ Industries.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується