Аніонні добавки уп’ятеро знижують ризик гіпокальціємії у корів – AgroTimes

Балансування раціонів сухостійних корів перед отеленням і відразу після нього вкрай важливе для підтримання їхніх підвищених потреб у кальції для виробництва молозива та молока на початку лактації. Одна з стратегій передбачає годування сухостійних корів раціонами з аніонними добавками перед отеленням, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Така годівля спричиняє зміну різниці між аніонами та катіонами, тобто негативне значення величини катіонно-аніонного балансу (ВКАБ). Раціони з низьким ВКАБ є ацидогенними, і на значення pH крові впливає рівновага між іонізованим кальцієм і зв’язаним кальцієм. Метаболічний ацидоз збільшує концентрацію іонізованого кальцію в крові, а також всмоктування кальцію в кишківнику.

За такої стратегії надзвичайно важливо стежити за тим, як працюють аніонні добавки. Найпростіший метод контролю – вимір pH сечі, який має бути 6-6,5.

Дослідження довели, що згодовування коровам аніонних добавок перед отеленням уп’ятеро знижує ризик клінічної гіпокальціємії. Та кислі солі потрібно припиняти згодовувати на день отелення. Проте додатковий кальцій можна вводити коровам під час отелення саме для лікування клінічної гіпокальціємії або для того, щоб знизити тяжкість наслідків гіпокальціємії. Є розчини, що містять кальцій для внутрішньовенних або підшкірних ін’єкцій, які в основному використовують для лікування клінічної гіпокальціємії.

Кальцій можна також вводити перорально за допомогою водорозчинного порошку, гелів та болюсів.

Нагадаємо, низка чинників підвищує ризик захворювання на гіпокальціємію.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується