Досвідом використання державної підтримки поділилися на Чернігівщині – SuperAgronom

Сільгосппідприємці розуміють, що нині, в умовах війни та пандемії, чекати мегапропозицій не варто. Навпаки, це саме той час, коли бізнес має чітко усвідомлювати свою соціальну відповідальність.

Про це розповів Володимир Лукаш, керівник сільськогосподарського підприємства ПСП «Лан», що на Чернігівщині, пише topnews.cn.ua.

 

«Однак, зазначу, що останні три роки інструменти, які пропонує держава для аграріїв, досить дієві, — розповідає пан Володимир. — Наприклад, ми скористалися Урядовою програмою здешевлення сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва. Брали так звані банки для сушарок. Після того, як подали документи про оплату, через 2–3 тижні одержали від держави 25% компенсації. Ми навіть не очікували на таку приємну несподіванку. Зокрема тому, що не довелося готувати стоси паперів та довго чекати рішення».

 

Також, наголошує аграрій, господарства тепер мають можливість отримати пільгові кредити під 3, 5 і 7 %.

Наразі господарство працює на орендованих землях — близько 2,5 тис. га та сплачує пайщикам орендну плату більше 22% від нормативно-грошової оцінки землі. За ринок землі пан Володимир розповідає в позитивному світлі. Зазначає, що це пішло на користь економіці і що сам планує стати власником ділянок.

Нагадаємо, законопроєкт про множинне громадянство може відкрити ринок землі для іноземців.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується