У аграрному комітеті назвали 3 кроки для стимулювання галузі тваринництва в Україні – АГРОПОЛІТ

За своєю суттю тваринництво – це додана вартість (тварини споживають зерно, комбікорми і на виході дають білок). Щоб активно його стимулювати, варто зробити мінімум три кроки. Про це у блозі на AgroPolit.com повідомив секретар аграрного комітету Іван Чайківський.

Перший – запровадити нульове мито при ввезенні та вивезенні великої та малої рогатої худоби (ВРХ та МРХ) за виключенням телят вагою до 300 кг (на них 10% вивізного мита).

Відповідний законопроєкт наразі підготував КМУ – він перебуває на розгляді відомств, і дуже сподіваємося, що на початку 2022 року його подадуть до парламенту. Потрібно якнайшвидше прибрати це злочинне, на мою думку, імпортне мито, щоб дати поштовх тваринництву.

Другий – спецрежим доданої вартості в АПК.

 

Нагадаю його суть: зниження ставки ПДВ до 7% з теперішніх 20% на всіх етапах виробництва – від сільгосптоваровиробника до прилавку. На кожному етапі виготовлення аграрної продукції має діяти ставка ПДВ 7%. Тваринникам і переробникам їхньої продукції це дозволить акумулювати додаткові фінансові ресурси і направити їх на розвиток тваринництва (м’ясного чи молочного). Споживач – отримає зниження кінцевих цін. Держава – збільшені доходи, нарощення обсягів виробництва агропродукції з доданою вартістю та імпортозаміщення за багатьма позиціями виготовлення харчів» — повідомив нардеп.

 

Третій – ухвалити закон про торгівлю.

Його завдання – навести лад із вартістю входу для національного чи місцевого товаровиробника у мережу супермаркетів та магазинів.

 

Адже ми всі бачимо, що ритейл активно зловживає на так званих вхідних цінах, на платі за розміщення на полиці – і це можна продовжувати» — підсумував він.

 

Детальніше читайте за посиланням.

Нагадаємо, у 2022 році Мінагрополітики розширить програму підтримки тваринництва.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується