Почалося передноворічне подорожчання свинини – SEEDS

Після двох тижнів подешевшання ціни свиней забійних кондицій почали зростати. Минулого тижня середні котирування свинини живою вагою в Україні становили 46,2 грн за кілограм. Загалом, ціни коливалися в діапазоні від 45 до 47 грн за кілограм. Це на 3% більше, ніж тижнем раніше, повідомляє SEEDS.

Прогнозується, що цього тижня ціни на живець продовжать зростати. Висхідна тенденція зумовлена зменшенням пропозиції свиней від фермерів та зростанням попиту з боку переробних підприємств.

“Упродовж тижня виробники констатували запити на додаткові об’єми з боку заготівельників та брак тварин забійних кондицій, які могли б задовольнити відповідну потребу. Більшість представників м’ясопереробки також відзначають передсвяткову активізацію торгів та очікують підвищеного попиту на свинину з боку кінцевих споживачів напередодні Нового року. З огляду на відсутність ажіотажної пропозиції товарних свиней та очікування кращих результатів реалізації, більшість переробників очікують продовження висхідного руху закупівельних цін”, – повідомляють аналітики Асоціації “Свинарі України”.

 

Нагадаємо, згідно з попередніми підрахунками Мінагрополітики, у 2021 році українці в середньому споживатимуть по 53,8 кілограма м’яса на особу. Цей показник з минулого року не змінився, утім, змінилась структура споживання. Жителі країни почали їсти більше свинини, але менше курятини та яловичини. Середньорічні обсяги споживання свинини зросли до 19,5 кілограма. Це на 3,7% чи на 700 грамів більше, ніж у 2020 році.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується