В Україні затверджено порядок електронного обліку деревини – АГРОПОЛІТ

Міндовкілля своїм наказом заствердило Інструкцію з електронного обліку деревини. Вона зареєстрована Мін’юстом, повідомляє  пресслужба Міндовкілля.

У відомстві пояснили, що ці зміни продовжують цифровізацію лісової галузі та дозволяють вивести з тіні кошти, які тепер поповнять державний бюджет країни.

«Інструкція з електронного обліку деревини дозволить повністю взяти під контроль обіг деревини на ринку України. Десять років ці процеси відбувались без належного нормативного врегулювання і давали простір для маніпуляцій та зловживань. Відтепер ми зможемо прослідкувати увесь процес заготівлі деревини – від зрубаного дерева до кожної випущеної одиниці продукції», – зазначив в.о. міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

У відомстві наголосили, що електронний облік деревини – програма для моніторингу деревини, яка була заготовлена і реалізована.

Раніше цією системою користувалися лише державні підприємства Державного агентства лісових ресурсів України, до управління яких належить 73% площ українських лісів. Інформація про решту лісів у системі була відсутня.

 

До сьогодні не вистачало нормативно-правової бази, яка б зобов’язала всіх лісокористувачів підключатися до використання цієї системи. Відтепер уся інформація проходитиме через електронний облік деревини. Ці дані дозволять чітко прослідкувати, хто, де і, головне, скільки заготував якої сировини. Тож можна буде порівняти, скільки деревини заготовлено і скільки деревини потім реалізовано. Уся деревина, яка не потрапила до системи, вважатиметься незаконною», – ідеться у повідомленні.

 

Як повідомили у Міндовкілля, після прийняття інструкції з електронного обліку деревини:

• її використання є обов’язковим для 100 % лісокористувачів і власників лісів.
• усі обсяги деревини, яка заготовлена та реалізована, мають відображатися в системі.

Міністерство поширило дію електронної товарно-транспортної накладної на усіх лісокористувачів.

Нагадаємо, що Україна може скасувати мораторій на експорт лісу-кругляку в Євросоюз в обмін на €600 млн.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується