Площі під цибулею можуть скоротитися на 15-20%, – експерт – AgroTimes

Агроном-консультант з овочевих культур Валерій Помазнюк прогнозує ймовірне зменшення у 2022 році площ, відведених в Україні під цибулю ріпчасту, приблизно на 15-20% через збільшення витрат та зростання собівартості.

Про це експерт розповів 22 грудня під час відкритого форуму «Цибуля і часник – поточний стан галузі та перспективи розвитку сектору». Захід проходив у рамках проєкту #ЕФКО, що впроваджується асоціацією «Ягідництво України» та ГС «Інноваційне фермерство та кооперація» за підтримки програми USAID з аграрного і сільського розвитку – АГРО.

Валерій Помазнюк зазначив, що цьогорічні погодні умови були несприятливими для вирощування більшості овочевих культур, у тому числі й цибулі. Затяжна весна змусила відтермінувати роботи з висівання, а ураження посівів бактеріальними та іншими захворюваннями, пов’язаними з надміром опадів, негативно позначилося на врожайності і кінцевій якості продукції.

Щодо ціни, то в сезоні-2021 вона доволі непогана для виробника: 8-9 грн/кг, і вочевидь буде зростати. Це мало б стимулювати фермерів до розширення площ під цибулю, говорить експерт, проте їх зупиняє суттєве збільшення всіх видів витрат на її вирощування. Так, насіння подорожчало на 3-5%, засоби захисту рослин – 10-30%, добрива – більш ніж 100%.

«Якщо раніше селітра коштувала близько 8-11 тис. грн за тонну, то тепер за неї треба віддати 25-26 тис. грн, – зазначає агроном-консультант. – А на 1 га цибулі лише її доводиться вносити від 500 до 700 кг».

У 2021 році собівартість 1 кг цибулі ріпчастої склала від 3 до 5 грн. Зростання витрат потягне за собою скорочення посівних площ не лише під цією, а й під іншими овочевими культурами, вважає Валерій Помазнюк. Багато фермерів сьогодні сумніваються – залишатися в овочевій групі чи переходити на менш ризикові культури, як-то соя, соняшник чи кукурудза.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується