Головні новини тижня від AGRI-GATOR (20.12 – 24.12)

Президент підписав податковий законопроєкт №5600, Україна може обмежити експорт пшениці, за рік морква подорожчала вдвічі, ціна карбаміду піднялась до рекордної позначки, виробництво сільськогосподарської продукції зросло на 16,7%, у Львові  створили рекордний рушник з вареників та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Володимир Зеленський підписав податковий законопроєкт №5600.  Президент України підписав Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» №1914-ІХ, який Верховна Рада ухвалила 30 листопада (законопроєкт №5600).

 

Україна домовляється про експорт картоплі до ЄС. Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів звернулася з листом до Генерального директорату з питань охорони здоров’я та безпеки харчових продуктів Європейської комісії з розгляду можливості здійснення експорту української картоплі до країн Європейського Союзу.

 

В Україні затверджено нормативи гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин у ґрунтах. КМУ постановою від 15.12.2021 р. №1325 затвердив нормативи гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин у ґрунтах, а також перелік таких речовин.

 

Через високі темпи експорту Україна може обмежити вивіз пшениці.  У середині січня 2022 р. Україна може ухвалити рішення щодо обмеження експорту продовольчої пшениці. Про це повідомляють джерела Reuters. За даними видання, у Кабміні стурбовані тим, що надмірний експорт призведе до зростання внутрішніх цін на високоякісну продовольчу пшеницю, що може спричинити подорожчання основних продуктів.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ, ЛОГІСТИКА

В Україні виробництво олійних культур зросло на 23%.  В цьому році врожай олійних культур становитиме 22,9 млн т зерна, що на 23% більше торішнього показника. Попри те що посівні площі не змінились, в Україні середня врожайність олійних культур зросла на 23%. Повідомили в асоціації «Укроліяпром».

 

За рік морква подорожчала в два рази.  Наразі закупівельні ціни на якісну моркву коливаються від 6 до 8 грн за кілограм. Це в 2,2 раза більше, ніж було наприкінці минулого року. Утім, більшість фермерів не поспішають реалізовувати продукцію. Вони закладають моркву на зберігання, очікуючи подальшого зростання цін.

 

За 11 місяців поголів’я свиней скоротилося на 4,7%.  На 1 грудня 2021 року поголів’я свиней в Україні становило 5,83 млн голів – на 4,7% менше торішнього показника на цю дату. Про це свідчать дані Державної служби статистики.

 

Ціна карбаміду піднялась до рекордної позначки.  Ціни на добрива продовжують бити рекорди. Через зростання ціни газу дорожчають і КАС 32, і аміачна селітра, і карбамід. Згідно з прайсом компанії «Хімагро», ціна карбаміду зросла за тиждень на 1000 грн/т до рекордних 32 000 грн/т.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

З України експортували понад 30 млн тонн зерна.  Станом на 22 грудня з початку 2021/22 маркетингового року з України експортовано 30,1 млн тонн зернових культур, що на 5,3 млн тонн більше, ніж за аналогічний період минулого маркетингового року.

 

Китай – найбільший напрямок експорту української сільгосппродукції.  Найбільша питома вага у структурі експорту сільськогосподарської продукції та продовольчих товарів за 11 місяців 2021 року припадає на Китай. Вона становила 15,4%. Про це повідомляє пресслужба Міністерства аграрної політики та продовольства України. Другим найкрупнішим імпортером української сільгосппродукції є Індія – 6,5%; далі Нідерланди – 6,4%; Єгипет – 5,9% та Туреччина – 4,8%.

 

Завдяки торговій платформі УПОА, наступного року ринок Індії відкриється для українського яблука.  В 2022 році ринок Індії буде відкрито для українських експортерів яблука. Про це повідомив представник торгової платформи Української плодоовочевої асоціації (УПОА), директор компанії “Сади Дніпра” (ТМ UAplle) Олександр Пахно на своїй сторінці у соцмережі Facebook.

 

Імпорт пива в Україну рекордно зріс.  Так, у листопаді 2021 року до країни було завезено на 67,9% більше напою, порівняно з аналогічним періодом 2020-го. При цьому експорт пива зменшився на 3,9%.

 

Україна запроваджує мито на імпорт картопляного крохмалю з Білорусі.  Україна на 5 років запроваджує мито на імпорт картопляного крохмалю з Білорусі, а також деревностружнових плит із Білорусі та РФ. Про це повідомила пресслужба Міністерства економіки за підсумками засідання Міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

В Україні виробництво сільськогосподарської продукції зросло на 16,7%.  Протягом 11 місяців 2021 року виробництво сільськогосподарської продукції в Україні зросло на 16,7% порівняно з аналогічним періодом минулого року. Про це повідомляє Державна служба статистики України.

 

На Херсонщині рисові відходи перетворюють у паливні брикети.  Підприємство «Агрофірма Булюк» однією з перших на Херсонщині змонтувала технологічну лінію для виробництва паливних брикетів з соломи та рисового лушпиння.

 

Рекордний рушник з вареників створили у Львові.  Черговий кулінарний рекорд України створили на Львівщині. Торговельна марка “Вареники ТУТ” разом з Громадським об’єднанням “Ділові Українські Жінки в Львівській області” наліпили вареників на чотири метри. Для створення смачного рушника використали вареники трьох, традиційних для української вишивки кольорів: червоного, чорного та білого.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується