Простежуваність ягід прямо впливає на їх ціну – AgroTimes

Все більше зарубіжних клієнтів вимагають від експортерів простежуваності ягоди та вмісту пестицидів, що відповідає європейським нормам. І це прямо впливає на ціну.

Про це в інтерв’ю журналу «Плантатор» розповів Ігор Левітан, комерційний директор компанії «Атлас», яка заморожує та експортує плодоовочеву продукцію.

«Все більше клієнтів вимагають простежуваності. Цього року був значний попит на малину для індустріальної переробки, тож не так зверталася увага на якість ягід в плані їх чистоти, приналежності до одного сорту, кількості ягід у ящику.

Але в перспективі 5–10 років виграватимуть компанії, які зможуть постачати стандартизовану якісну заморожену ягоду, яка буде відповідати стандартам ЄС щодо залишків пестицидів», – сказав він.

За словами Ігоря левітана, якщо три роки тому його компанія досліджувала продукцію на вміст залишків пестицидів за кількома десятками показників, то тепер клієнти просять робити скринінг, який охоплює 800–900 показників.

«Думаю, надалі вимоги будуть лише зростати. Це ключовий момент, що спонукає нас дивитися в бік організації власного вирощування хоча б частини сировини», – зауважив він.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується