Львівщина – у п’ятірці лідерів за кількістю земельних аукціонів у «Прозорро» – AgroTimes

Львівська область опинилась у п’ятірці лідерів за кількістю оголошених земельних аукціонів у системі «Прозорро.Продажі». Крім цього, Львівщина входить у п’ятірку лідерів за оголошеною вартістю земельних торгів.

Про це повідомляє пресслужба Департаменту агропромислового розвитку Львівської ОДА.

У регіоні на сьогодні оголосили 63 аукціони з оренди сільськогосподарських земель. Загальна площа цих земельних ділянок становить 635 га. Зростання стартової ціни за цими земельними лотами сягає 350 %. Дохід від аукціонів – 572 тис. грн.

В цілому в системі «Прозорро.Продажі» вже відбулися понад 300 успішних земельних аукціонів, за підсумками яких організатори зароблять до бюджетів різних рівнів понад 104,6 млн грн при оголошеній вартості лотів у майже 49 млн грн.

Загальна площа успішно реалізованих земельних ділянок — 1960 гектар. В аукціонах вже взяли участь понад 540 учасників.

Переважна більшість продавців — це органи місцевого самоврядування. Місцева влада все активніше використовує наданий їй ресурс для збільшення власних доходів. Адже зростання стартової ціни за земельними лотами в цілому становить понад 210%.

«Львівщина знаходиться в кінці рейтингу за площею проданих земельних ділянок і одночасно активно проводить аукціони з продажу права оренди та є абсолютним лідером за оголошеною вартістю проданих земельних ділянок», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Тетяна Гетьман.

Найбільше на торги виставляють саме землі сільськогосподарського призначення (торги для державних і комунальних земель проводяться лише з оренди таких земель). Таких аукціонів у системі 70%.

На сьогодні в системі оголосили 1292 аукціони з оренди та відчуження с/г земель. Дохід від аукціонів ставить майже 145 млн грн. Загальна площа земельних ділянок – 8,7 тис. га.

Система гарантує захист електронних аукціонів, убезпечуючи їх від можливостей будь-якого втручання чи спроб вплинути на результат.

Нагадаємо, в «Прозорро» розповіли про основні етапи земельних аукціонів. Також ми писали, що кількість земельних аукціонів у Прозорро.Продажі зросла в 4,5 раза.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується