Названо основні економічні і політичні виклики для України у 2022 році – АГРОПОЛІТ

Україна у 2022 році буде міцно підв’язана під міжнародну політику Росії, США та Китаю і, як наслідок, розігруватиме політично-економічний сценарій оперативних викликів і реакцій. Про це ідеться у блозі головного редактора сайту АgroРolit.com  Наталії Білоусової.

«Ключове міжнародне питання для України «Чи буде спокій на кордонах з Росією?» так і лишається відкритим. Дещо послабила його на певний час двогодинна розмова президентів США та Росії Джо Байдена та Володимира Путіна. Гостру загрозу військового вручання РФ в Україну знято – кажуть політики. Але:1) чи на довго і 2) чи справді то був суттєвий ризик чи просто «запрошення до танцю» Володимиром Путіним Джо Байдена? З цим не все зрозуміло: починаючи з кількісті військових (оцінки суттєво розбігаються у різних сторін) на кордоні і самого формату подачі інформації про це. Зазвичай, коли готують стрімкий військовий бліцкриг, про нього на кожному кроці та стовпі не кричать. Це було схоже на заклик до перемовин. Росії вдалося натиснути на США через розкачування ситуації на кордоні України – розмова пройшла і посилила її міжнародні економічні позиції. Втім і США отримали свої бенефіти від цього»,  –  пише Білоусова.

Вона додала, що з одного боку, на тлі невдалого виводу військ з Афганістану, на підтримку Байденом «Північного потоку-2», для згуртування внутрішнього американського електорату потрібні яскраві «перемоги» (в тому числі й зовнішні, як-от США в особі Бадейна не допустили старту третьої світової з Росією). До того ж, за її словами, США втримало ще свій вплив на формування енергетичного порядку денного в ЄС (ми ж пам’ятаємо – там є їхній інтерес у постачаннях скрапленого газу, і він доволі потужний).

 

З іншого боку, ціною цього компромісу стало зняття з порядку денного на 2022 рік санкцій щодо «Північного Потоку 2», непоглиблення санкцій стосовно окремих російських чиновників та бізнесменів. Це однозначно плюс в бік Росії і мінус для України. Більше того, остання розмова двох президентів показала: через внутрішню українську політичну незібраність в глобальному порядку денному ми залишились наразі на третіх ролях. В іншому випадку чим пояснити тоді, що черга розмови з Байденом до України дійшла на третій день, коли з усіма європейськими сусідами Росії та України американський президент проговорив?»,  –  зазначила автор.

 

Білоусова наголосила, що США зацікавлені у стримуванні Росії від посилення торговельно-економічних відносин з Китаєм. Тільки так Америка утримає роль світового лідера з формування інформаційного порядку денного.

 

А з цим є питання. Те, що шлях до Піднебесної РФ не закритий, свідчить і подальший поворот подій: під час телемосту з головою КНР Сі Цзіньпіном Путін заявив, що відносини Москви та Пекіна є взірцем міждержавної співпраці у XXI столітті. Тож далі буде. Один з міжнародних ризиків цієї співпраці у тому, що, якщо Китай почне наступ на Тайвань, Росія може почати агресію проти України, тоді США опиняться на розтяжці. Чи варти розглядати як «передвісники» такого сценарію слова заступниці державного секретаря США Вікторії Нуланд, яка заявила, що Росія здатна стягнути до кордонів України вдвічі більше сил, ніж минулої весни. «Потенційно це можливо на початку 2022 року. Передбачувані сили, якщо вони будуть повністю мобілізовані, будуть удвічі більшими за те, що ми бачили минулої весни. Зокрема, йдеться про приблизно 100 батальйонних тактичних груп або майже всі готові сухопутні сили Росії, що базуються на захід від Уралу», – повідомила вона у виступі перед комітетом Сенату США із закордонних справ»,  –  написала Наталія Білоусова.

 

Нагадаємо, що у 2022 році через Дмитра Разумкова, можливо, посилиться партійний розкол «слуг».


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується