Головні новини тижня від AGRI-GATOR (13.12 – 17.12)

Аграрний комітет підтримав заборону пальмової олії в молочних продуктах, виробництво цукру майже на чверть перевищує тогорічні показники, ціни на капусту в Україні різко зросли – починається імпорт із Польщі, експорт проса з України досяг історичного максимуму, Україна — найбільш розорана країна світу та інші головні агроновини за тиждень на AGRI-GATOR.

 

АГРОПОЛІТИКА

Кабмін затвердив нормативи гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин у ґрунтах. Кабінет Міністрів України підтримав постанову «Про затвердження нормативів гранично допустимих концентрацій небезпечних речовин у ґрунтах, а також переліку таких речовин». Зокрема, постановою передбачено встановлення переліку небезпечних речовин у грунтах та нормативів гранично допустимих концентрацій таких речовин, а також методи виявлення їх залишкової кількості у грунтах.

 

Аграрний комітет підтримав заборону пальмової олії в молочних продуктах. Комітет Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики на своєму засіданні 15 грудня розглянув питання про уточнення та переглянув окремі положення проекту закону «Про внесення змін у деякі закони України про підвищення якості споживаних дітей харчових продуктів».

 

Уряд планує примусово вилучати землю на будівництво доріг.  У Верховній Раді України зареєстрували законопроект 6422 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо у сфері відчуження земельних ділянок, інших об’єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності».

 

У ВРУ подали доопрацьований законопроект про підтримку молочної галузі в Україні.  У Верховній Раді зареєстрували вже доопрацьований законопроєкт №5297 «Про державну підтримку сільського господарства України» щодо стимулювання виробництва молока, який має захистити українського фермера та малі господарства.

 

Мінагрополітики та катарська компанія підписали Меморандум для залучення інвестицій у сільське господарство.  13 грудня 2021 року, Мінагрополітики та катарська компанія Al-Faisal Holding W.W.L. підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цей документ відкриває можливості для регулярного обміну досвідом та кращими практиками в сферах агропромислового виробництва і передбачає можливість залучення інвестицій компанії в сільське господарство України.

 

ВИРОБНИЦТВО, СПОЖИВАННЯ, ЦІНИ, ЛОГІСТИКА

Виробництво цукру майже на чверть перевищує тогорічні показники.  Станом на 15 грудня в Україні виготовлено 1237,8 тис. т цукру та перероблено 8,78 млн т цукрових буряків. Минулого року на звітну дату виробництво цукру було на рівні 956 тис. т. Таким чином, цьогоріч темпи виготовлення продукції зросли на 23%.

 

Українські аграрії з початку року використали 40,6 тис. тонн ЗЗР.  В українських сільгосппідприємствах з початку року роботи із захисту культур здійснені на площі 45,2 млн га сільгоспугідь, з них 1,5 млн га оброблено біологічним методом захисту рослин. Для проведення всього комплексу заходів захисту рослин від шкідливих організмів з початку року використано 40,6 тис. тонн препаратів.

 

Українське молоко – у трійці найдорожчих у Європі.  Українська ціна на молоко – третя за величиною в Європі після Кіпру й Мальти. На цьому наголосив голова ради директорів Спілки молочних підприємств Вадим Чагаровський. Наразі в Європі накопичені надлишки молока-сировини, а в Україні її бракує, зауважив він.

 

Ціни на капусту в Україні різко зросли – починається імпорт із Польщі. За інформацією аналітиків EastFruit, в Україні за минулий тиждень майже подвоїлася ціна на білокачанну капусту. В результаті різкого зростання цін імпортери почали розглядати варіанти закупівлі продукції інших сусідніх країнах.

 

Український трейдер виходить на ринок митих овочів. Великий плодоовочевий трейдер на півдні України ТОВ «ФудАгроКом» за грантові кошти придбав щіткову миючу машину для передпродажної підготовки овочів (морква, буряк, картопля) та конвеєр.

 

ЕКСПОРТ-ІМПОРТ

Експорт з України у США зріс на 46%.  Двостороння торгівля товарами та послугами між Україною та США за 9 місяців 2021 року склала $5,4 млрд, що на 23,8% більше у порівнянні з аналогічним періодом минулого року. Експорт з України склав $2,4 млрд (+46%).

 

Україна в 2021 році різко збільшила імпорт столового винограду. За інформацією аналітиків EastFruit, в 2021 році Україна продовжила нарощувати об’єми імпорту столового винограду. За перші 9 місяців в країні було ввезено 34,5 тыс. тон цих фруктов, що на 44% більше, ніж за цей період 2020 року, і на 60% більше, ніж у 2019 році.

 

Експорт проса з України досяг історичного максимуму.  За останні 4 сезони Україна в 7 разів збільшила відвантаження проса на зовнішні ринки. Якщо в 2017/18 МР експорт зернової становив 26,3 тис. тонн, то за підсумками сезону-2020/21 досяг історичного максимуму в 181,4 тис. тонн.

 

Імпорт сирів за 11 місяців зріс на 16,7%.  У січні-листопаді 2021 року Україна імпортувала 49,3 тис. тонн сирів, що на 16,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року. У грошовому еквіваленті імпорт сирів за 11 місяців склав $231,2 млн – на 23% більше, ніж за такий самий період 2020 року.

 

Україна в листопаді експортувала більше 100 тис тонн азотних добрив.  Згідно даних Держмитниці, за підсумками листопаду 2021 року експорт азотних добрив з України склав 105 тис. т на суму 62 млн $. Поставки відбувалися до Румунії, Болгарії, Аргентини, Італії, Угорщини та деяких інших країн.

 

Для українських виробників столових яєць може відкритися ринок Єгипту.  Активізація двосторонньої співпраці та відкриття нових експортних ринків обговорюватимуться під час візиту Голови Держпродспоживслужби Владислави Магалецької у складі української делегації до Каїру. На сьогодні проводиться робота з відкриття ринків Єгипту для українських виробників столових яєць та яєчних продуктів, а також ДРХ.

 

ІНШІ АГРОНОВИНИ

Україна — найбільш розорана країна світу.  За даними Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН (ФАО), загалом розораність території України сягає 53,9%, а сільгоспугідь — 78,2%. На другому місці — Польща з показником 36,5% і 75,1% відповідно, на третьому — Німеччина — 34,1% і 71%.

 

Капітальні інвестиції в агросектор виросли більше ніж на 30%. Капітальні інвестиції в сільське, лісове та рибне господарство за 9 місяців 2021 р. виросли на 33% відповідно до аналогічного періоду минулого року. За вказаний період в аграрній галузі було інвестовано 33,3 млрд грн.

 

AGRI-GATOR

Відповісти

Ваш email не публікується