Виробництво біогазу з кукурудзи потребує мінімальних інвестицій на рівні $5-10 млн, – АГРОПОЛІТ

За словами міністра аграрної політики та продовольства Романа Лещенка, вітчизняні фермери можуть заснувати невелике виробництво біогазу з кукурудзи, якщо вдасться залучити інвестиції на рівні $5-10 млн. Про це він розповів у блозі на AgroPolit.com, підготовленому на основі лекції освітньої платформи «Культиварій», де очільник Мінагрополітики виступив у ролі спікера в межах курсу «Цариця полів».

Міністр АПК зауважив, що невелике виробництво біогазу – це одне, а от великий завод потребує більш потужних інвестицій, так само, як і підприємство з переробки сировини.

 

Якщо ми говоримо про завод з виготовлення етанолу, то це вже інвестиції на рівні $100-300 млн. Це вже «вища ліга», яка потребує більш серйозних видатків. Коли заходить мова про переробку кукурудзи на рівні 100 тис. т на рік (виробництво крохмалю, амінокислот і т.д.) – це також посильно, однак ця перспектива буде направлена на окремих аграріїв, які мають земельний банк від 10 тис. га до 20 тис. га і більше, або ж про об’єднання невеликих аграріїв (до 5 тис. га), які створили кооператив», – заявив роман Лещенко.

 

Нагадаємо, за розрахунками спецалістів, щоб довести заміщення газу біоенергією на рівні 20 млрд кубів, в Україні треба побудувати близько 50 тис. мегават потужностей для переробки біомаси в тепло. Оціночна вартість такого будівництва, приблизно € 25 млрд до 2050 року – це кошти, які потрібно вкласти в сектор. Плюс до цього ще будуть операційні витрати, тобто буде споживатися місцеве паливо. В сумі це ще десь € 75 млрд.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується