Концентрат нерозчинної сирої клітковини покращує продуктивність телят – AgroTimes

Концентрат нерозчинної сирої клітковини позитивно впливає на здоров’я телят і їхні показники продуктивності. Про це свідчать численні досліди, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Так, у Технічному університеті прикладних наук Бінген провели дослід на 40 теличках і бичках симентальської породи віком 22 дні. На фермі до замінника незбираного молока (ЗНМ) із рослинної сировини, який розбавлявся у розрахунку 100 г/л, додали 10 г/л концентрату. Телята, яких випоювали розчином ЗНМ із додаванням концентрату, спожили більше сухої речовини, як порівняти з тваринами контрольної групи, та мали краще розвинений рубець.

В Університеті прикладних наук Вайхенштефана Трісдорфа провели дослід на 97 бичках голштинської породи віком 22 дні. На фермі до ЗНМ із рослинної сировини, який розбавлявся в розрахунку 120 г/л, додали теж 10 г/л концентрату. У дослідній групі телят, які споживали із ЗНМ концентрат нерозчинної сирої клітковини, спостерігалось значно менше випадків діареї проти контрольної групи. Також застосування нерозчинної клітковини підвищило середньодобові прирости телят.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується