Господарство «Колос» на Чернігіщині має намір інвестувати в зрошення – AgroTimes

Підприємство «Колос» (м. Остер Чернігівської області) працює над збільшення урожайності культур і знайшло резерви для підвищення показників.

Про це розповів Петро Макаренко, керівник ПОСП «Колос», пишеться у журналі The Ukrainian Farmer.

«Потрібно удосконалити систему підживлення культур: давати, зокрема, більше азоту. Також варто більше уваги приділити підбору гібридів із вищим потенціалом»,  зазначив він.

Оскільки обмежувальним чинником є волога, потрібне зрошення.

«Ми маємо вдале географічне розташування, бо поряд протікають річки Остер і Десна, додав фермер. Зрошення допоможе протидіяти наслідкам посухи, але це дорога інвестиція».

Так, в обладнання потрібно вкласти 1–1,3 тисячі доларів/га, а для упевненості варто викупити землю, а нині ціна гектара ріллі в Чернігівській області — у межах 1 тисячі доларів.

«Тому план розвитку господарства маємо, але постійно його коригуємо, – додав Петро Макаренко. – І це нормально, адже ми шукаємо найвдаліші комбінації сівозміни, техніки та технологій, відстежуємо глобальну кон’юнктуру ринку й адаптуємося до нових правил гри в агробізнесі – саме це дозволить отримати бажаний фінансовий рівень підприємства».


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується