Озвучено кроки уряду для уникнення дефіциту добрив на внутрішньому ринку навесні – АГРОПОЛІТ

Одним із заходів запобігання дорожчанню добрив може бути встановлення урядом нульового мита на імпорт добрив за пару місяців. Про це йдеться у матеріалі AgroPolit.com.

Зазначається, що інакше не уникнути контрабанди дешевих добрив з Білорусі, яка купує у Росії дешевий російський газ по $120 за 1000 кубометрів (проблема з цим уже і так існує ще з березня 2021 року). Або з Угорщини, яка почала напряму отримувати російський газ.

«Важливий момент – дешеві білоруські добрива на українському аграрному горизонті й «кістка в горлі» українському хімпрому – тема не нова. У березневому інтерв’ю виданню Hubs віцепрезидент Союзу Ігор Гольченко розповів  про умовну бартерну домовленість з МЕРТом – Мінекономіки вводить квоти на імпорт білоруських азотно-фосфорних добрив, а хіміки – добровільні цінові обмеження на свою продукцію», — йдеться у матеріалі.

Є й інші варіанти, окрім нульового мита на імпортні добрива. Щоправда, вони менш гуманні для хіміків, але, як показує практика – якщо припікає всередині країни, то влада їх може використати.

 

Тож уряд може спробувати домовитися про стабільну знижену ціну з внутрішнім монополістом – компанією Ostchem бізнесмена Дмитра Фірташа. Якщо ж ні, то які можуть бути у відповідь варіанти? Ми ж пам’ятаємо історію з рішеннями щодо санкцій РНБО у різних питаннях, або можна знову почати вивчати питання хімічної монополії на внутрішньому ринку», — йдеться у публікації.

 

Нагадаємо, що наразі закритий і доступ російських добрив в Україну (постанова КМУ від 30.12.2015р. №1146 «Про ставки ввізного мита щодо товарів походженням з Російської Федерації» зобов’язує імпортерів добрив сплачувати ввізне мито, у середньому близько 5% від вартості).

Також існує антидемпінгове мито на селітру аміачну (код УКТЗЕД – 3102309000) походженням з Російської Федерації в таких розмірах:

    • для експортера ВАТ «Дорогобуж» – 20,51% від митної вартості;

 

    • для експортера ВАТ «МКХ «Єврохім» – 36,03% від митної вартості;

 

    • для інших експортерів – 36,03% від митної вартості.

 

Детальніше читайте за посиланням.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується