У Раді зареєстрований законопроект щодо спрощення фітосанітарних процедур – АГРОПОЛІТ

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6400, щодо спрощення фітосанітарних процедур. Про це повідомляє АgroРolit.com.

Метою проекту Закону є необхідністьудосконалити норму статті 29 Закону України «Про карантин рослин», що стосуєтьсяпереміщення територією України об’єктів регулювання, які здатні переносити чи поширювати карантинний організм,зняти надмірне адміністративне навантаження з інспекторів з питань фітосанітарного контролю та зменшити додаткові складнощі адміністративного характеру для постачальників.

«Проектом Закону пропонується внести зміну до частини першої статті 29Закону України «Про карантин рослин», встановивши, що об’єкти регулювання, включені до переліку об’єктів регулювання для цілей контролю за переміщенням територією України, переміщуються територією України за наявності карантинного сертифіката у випадках вивезення з карантинної зони об’єктів регулювання, що здатні переносити чи поширювати карантинний організм, виявлення якого було причиною запровадження карантинного режиму», — ідеться у пояснювальній записці до нього.

Як зазначають автори документу, реалізація законодавчого акту сприятиме спрощенню фітосанітарних процедур та полегшенню умов ведення бізнесу.

Зокрема, прийняття проекту Закону дозволить :

    • усунути дискримінаційні норми щодо об’єктів регулювання, які повторно перевіряються при кожному переміщенні, після проходження фітосанітарних процедур;

 

    • зняти адміністративне навантаження з інспекторів з питань фітосанітарного контролю;

 

    • оптимізувати часові та фінансові затрати постачальників.

 

Нагадаємо, що Мінекономіки спростило порядок встановлення ділянок, вільних від шкідливих організмів.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується