Виробник назвав головні загрози для розвитку свинарства – AgroTimes

Загрозами для розвитку вітчизняного свинарства є сірий ринок свинини, значні сезонні коливання цін на сировину та продукцію тваринництва, а також низька купівельна спроможність населення.

На цьому в інтерв’ю журналу The Ukrainian Farmer наголосив  керівник департаменту тваринництва ТОВ «Агропрайм Холдинг» Віктор Маслов.

«За кордоном протягом року стрибки цін на продукцію тваринництва у межах 5-7%, у нас – понад 30%, – зазначив він. – Можливо, це пов’язано з нестабільністю економіки, курсу валют протягом року. Торік значні коливання були пов’язані з вартістю кормів».

Щоб цього уникнути, на думку Віктора Маслова, треба укладати довгострокові договори.

«Але є певні проблеми: навіть якщо укласти договір із виробником за ціною 40 грн/кг живої ваги, то за зниження ціни переробники шукатимуть товар в іншому місці за нижчою ціною. І навпаки: якщо ціна зросла, то виробник шукатиме, де продати свій товар за вищою ціною», – пояснив він.

Окрім того, в країні неблагополучна епізоотична ситуація: АЧС, епідемічна діарея свиней.

«Наша держава не має статусу країни, вільної від АЧС. Це значно обмежує наші експортні можливості, – підкреслив Віктор Маслов. – Можливо, питання можна розв’язати, як у Польщі, яка поділена на регіони, вільні від АЧС і ті, де виявлено хворобу. Чисті регіони можуть вільно експортувати товар».

Він переконаний, що першочерговими законодавчими ініціативами, які сприятимуть розвитку свинарської галузі, є зниження ставки ПДВ на весь ланцюг виробництва м’яса та м’ясопродуктів, встановлення однакової ставки ПДВ на ввезених з-за кордону тварин і реалізацію на внутрішньому ринку племінних тварин.

Як повідомлялося, цього року на ринку свинарства відсіється понад 100 операторів.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується