Українські аграрії застосовують в декілька разів менше добрив та ЗЗР, ніж США та ЄС – SuperAgronom

Землю Полісся називають не родючою, бо вона бідна на поживні речовини та досить кисла. Через це аграріям доводиться витрачати величезні кошти на застосування добрив та оптимізацію виробничих процесів.

Про це пише RadioTrek.rv.ua.

В матеріалі зазначається, що 30% землі на Півночі краю мають кислу реакцію і потребують вапнування. Через гонитву за підвищенням урожайності культур аграрії нерідко використовують технології, що шкодять бджолам, через це виникає багато конфліктів з пасічниками.

«Аграрії Рівненщини здійснюють збереження родючості ґрунтів за рахунок певних заходів, зокрема використання органічних, мінеральних та мікродобрив. Застосовуються й інші методи. В нас спілка пасічників страждає від цього, аграріям треба приділяти увагу екологічним речам у питанні обробки землі біля населених пунктів», — повідомив Сергій Подолін, перший заступник голови Рівненської ОДА.

Він також наголосив, що на Рівненщині більшість аграріїв вапнування кислих ґрунтів не ігнорують, а також все більше використовують поверхневий мінімальний комбінований обробіток для зменшення водної та вітрової ерозії.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується