Рекорд з вирощування мочалок встановили в Україні – SEEDS

Днями Національний реєстр рекордів України доповнився ще одним “аграрним” записом – найбільшою ділянкою з вирощування гарбузів-губок, або люфи. Розташована ця ділянка у селі Каїри на Херсонщині, а займається вирощуванням особливого виду гарбузових родина Жданових, яка випускає натуральні губки під брендом “Family Loofa”, повідомляє SEEDS.

“Наша родина встановила рекорд України, який було зафіксовано національним реєстром рекордів України. У нас “Перша найбільша спеціалізована ділянка люфи в Україні”. Переповнюють емоції радості і вдячності Богу, нашим батькам та дітям, а також всім вам, хто користується нашими мочалками, хто пише круті відгуки, дає поради. Це все надихає , дає сили йти вперед і розвивати нашу справу”, – зазначає засновник ферми Володимир Жданов.

Люфу ще називають рослинною губкою, або губковим гарбузом. Це однолітня трав’яниста рослина з продовгуватими плодами (довжиною 60 сантиметрів та більше). Ззовні схожа на великий кабачок. З люфи виготовляють олію, її використовують у фармацевтичній галузі, в Азії та Африці свіжі плоди вживають у їжу. Волокна висушеної люфи вбирають вологу, саме тому з рослини виготовляють губки.

Сімейна ферма з Херсонщини продає губки для посуду, мочалки для душу, а також насіння люфи. Утім, виробництво таких губок – справа непроста.

“Усі процеси — це ручна праця, тому виробництво вимагає досить багато часу. Це і підготовка, і збір урожаю (коли люфа вже висушена), чищення, надання товарного вигляду. Щодо догляду, то люфа любить тепло і вологу, тому варто обладнати полив. Можна висівати насіння одразу в ґрунт. Це роблять у середині травня. Але так вона довго сходить, тому краще спочатку посіяти розсаду, а вже потім висаджувати люфу на полі”, – зазначив Володимир Жданов у коментарі для SEEDS.

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується