Дигестат добре впливає на врожайність рослин – AgroTimes

У результаті перероблення безпідстилкового посліду птиці на біогаз отримують рідкий залишок (дигестат), який використовують як добриво. Вихід дигестату становить 70-90% від маси вихідної сировини, пише журнал «Наше птахівництво».

Дигестат не містить патогенних мікроорганізмів і життєздатного насіння бур’янів, і за належного зберігання не чинить негативного впливу на довкілля. За біоенергетичної ферментації майже повністю зберігаються основні гумусоутворювальні компоненти – целюлоза і лігнін, а також азот, фосфор і калій.

Крім того, дигестат містить комплекс мікроелементів, активні популяції бактерій, що сприяють розкладу органічних речовин у ґрунті.

Рідкий, не розділений на фракції, дигестат можна вносити на поля кількістю 30-50 тонн/га. Як порівняти з добривом, яке одержують із посліду звичайним компостуванням, урожайність зростає на 10-15%, а якщо з мінеральними добривами – на 7-10%.

Заміщення дигестатом мінеральних добрив також сприяє зменшенню викидів парникових газів, наприклад до 6 кг СО2 екв у розрахунку на 1 кг заміщених азотних добрив.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується