Виробники поки не підвищують ціну на курятину – AgroTimes

Зростання ціни на газ є відчутним фінансовим навантаженням для птахофабрики. Адже вартість природного газу становить 7-8% від собівартості кінцевого продукту – курятини.

На цьому наголосив заступник директора ПрАТ «Березнівське птахопідприємство» Віталій Матвійчук, пише журнал «Наше птахівництво».

«Якщо торік наше підприємство купувало газ по 12 тис. грн за 1 тис. м3, то цього року ціна зросла втричі – до 38 тис. грн», – зазначив він.

Птахівнича галузь – традиційний споживач великої кількості газу й електроенергії: опалення пташників, обслуговування інкубаторних потужностей, за наявності – м’ясопереробних потужностей тощо.

До того ж корми цього року теж не будуть дешевими. У результаті собівартість виробництва курятини чи яєць теж зросте.

«Хоча на сьогодні ми поки не плануємо підвищувати ціни на курятину, але орієнтуємося в ухваленні цього рішення винятково на ринкову ситуацію та споживчі настрої, – зазначив Віталій Матвійчук. – Якщо ситуація буде такою, що інші виробники підвищать ціни, то, відповідно, і ми підвищимо. Бо ніхто собі у збиток працювати не буде».

За його словами рентабельність цього року не стала вищою проти торішньої.

«Бо попри зростання ціни на газ, зернові, готові комбікорми, закупівельна ціна на кінцеву продукцію не тільки не підвищилася, а навіть упала на 10%», – наголосив Віталій Матвійчук.

На споживчу поведінку сильно вплинула і ситуація з коронавірусом.

«По-перше, люди почали менше заробляти, відповідно, і менше витрачати. А по-друге, через введення обмежень в умовах червоних зон споживачі стали менше ходити у магазини, супермаркети», – пояснив заступник директора Березнівського птахопідприємства.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується