Скільки свинини споживають українці? – SEEDS

Відповідно до розрахунків Міністерства аграрної політики та продовольства, у 2021 році українці в середньому споживатимуть по 53,8 кілограма м’яса на особу. Цей показник з минулого року не змінився, утім, змінилась структура споживання. Жителі країни почали їсти більше свинини, але менше курятини та яловичини, повідомляє SEEDS.

Середньорічні обсяги споживання свинини зросли до 19,5 кілограма. Це на 3,7% чи на 700 грамів більше, ніж у 2020 році. Одна з причин зміни в структурі споживання м’яса – порівняно стабільні ціни на свинину одночасно з подорожчанням курятини та яловичини. Так, з січня по жовтень свинина подорожчала на 1% курятина – на 20-25%, а яловичина – на 15%.

Ймовірно, у 2022 році тенденція збережеться і відсоток свинини у структурі споживання м’яса продовжить зростати.

“Помірне підвищення цін дозволило внутрішньому ринку “поглинути” більші обсяг як вітчизняної промислової свинини, так і імпортованої сировини. З іншого боку, саме активніша пропозиція цього виду м’яса певною мірою стримала здороження свинини для кінцевого споживача. Водночас, це вкотре підтвердило тезу, що за можливості українці охоче збільшують кількість свинини у раціоні, а прогнози експертів профільного міністерства дають сподівання на відносно сталий попит на цей вид м’яса у 2022-му,” – зазначають аналітики Асоціації “Свинарі України” (АСУ).

 


Джерело https://www.seeds.org.ua

Відповісти

Ваш email не публікується