Опубліковано звіт щодо фітосанітарного стану озимих зернових культур та ріпаку – SuperAgronom

Друга половина листопада 2021 р. в Україні була нестабільною за температурним режимом. Подекуди фіксувались опади у вигляді дощу та мокрого снігу, на поверхні ґрунту був приморозок. Такі умови дещо стримували поширення хвороб на посівах озимих культур.

Про це інформує Держпродспоживслужба.

Перепади нічних і денних температур повітря обумовили уповільнену вегетацію, на 25 листопада озимі культури в більшості областей перебували в стані неглибокого зимового спокою.

Осередково у Степу та західних областях Лісостепу на 3-25% обстежених площ посівів озимої пшениці, за чисельності 0,3-2 екз. на 1 м², триває малоактивне живлення личинок хлібної жужелиці. За надпорогової чисельності (2-3 і більше личинок жужелиці на 1 м²) та температури повітря не нижче +5°С озимі зернові у фазу кущіння захищають обприскуванням дозволеними препаратами.

Зі зниженням температурного режиму, стримується розвиток і поширення хвороб на зимуючих культурах. Повсюди на 3-63% обстежених площ борошнистою росою, септоріозом, гельмінтоспоріозом, кореневими гнилями охоплено 1-8% рослин озимих пшениці та ячменю, осередково 2-4% рослин уражено бурою іржею (Закарпатська, Кіровоградська та ін. обл.).

На 9-56% обстежених площ озимого ріпаку та 2-8% рослин виявляли альтернаріоз, борошнисту росу, фомоз, пероноспороз та білу плямистість. У посівах озимого ріпаку розвиток комплексу хвороб стримується проведенням обробок фунгіцидами. Обрискування посівів культури інгібіторами росту стримуватимуть переростання рослин та забезпечують їх стійкість до мінливих умов зимівлі.


Джерело https://superagronom.com

Відповісти

Ваш email не публікується