Яким має бути найефективніше освітлення в бройлерних пташниках – AgroTimes

Найефективнішим освітленням бройлерних пташників є інтенсивність 30-40 люкс для птиці у віці 0-7 днів та 5-10 люкс, починаючи з 7 днів. Так створюються умови для максимального споживання корму й росту птиці.

Про це пише журнал «Наше птахівництво».

Типові світлові програми передбачають використання тривалого 23-годинного світлового дня до 7-денного віку. Це допомагає забезпечити максимальний ріст і споживання кормів у початковий період вирощування.

Починаючи з віку 7 днів, тривалість періоду темряви має становити не менше 4 годин (4-6). Нещодавні дослідження показали, що темрява так само важлива для здоров’я та росту птиці, як і світло. Під час темної фази епіфіз птиці виділяє гормон мелатонін, який асоціюється з імунною функцією та стійкістю до хвороб.

Птиця, у якої достатньо темних періодів, має менше проблем зі здоров’ям, включно з раптовою смертю та проблемами з ногами. А через брак сну у птиці спостерігається порушення кормової поведінки, зменшення споживання кормів та приростів живої маси, погіршення показників добробуту.

Водночас збільшення тривалості світлового дня в останні три дні перед забоєм птиці сприятиме збільшенню споживання кормів і приростів живої маси, що водночас може мати негативний вплив на конверсію корму.

Як повідомлялося, у перший тиждень життя курчат освітленість має бути вдвічі-тричі вищою, ніж у подальший період.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується