Тривала відлига в січні веде до втрати морозостійкості яблунь – AgroTimes

Останнім часом в Україні спостерігаються «дві зими» за сезон: перша – в листопаді та грудні, друга – наприкінці січня, у лютому. Січень стає теплішим, при цьому виникає ризик втрати морозостійкості під час відлиги, роблять висновок вчені Інституту садівництва НАНУ.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

«Рослини після відлиги можуть відновлювати морозостійкість за умов поступового зниження температури що нами було підтверджено шляхом лабораторного проморожування рослин», — зауважує зав. лабораторією фізіології рослин, кандидат наук Вікторія Кривошапка з Інституту садівництва НАНУ.

У другій половині зими, на фоні втрати спокою, виникне небезпека пошкодження рослин «сонячними опіками», коли кора локально нагрівається до +20-25°C в ясні морозні дні, найчастіше в лютому. Рослина виходить зі спокою, активуються клітини камбіальної тканини, а різке зниження температури після заходу сонця призводить до їх загибелі.

В ушкоджених ділянках кора червоніє і розтріскується внаслідок росту сусідніх ділянок. Найсильніше пошкоджуються дерева зимового та осіннього строку достигання, особливо в період їхнього вступу у плодоношення. Захистити дерева від «сонячних опіків» можна обв’язкою стовбура та скелетних гілок перфорованими сітками, а також побілкою спеціальними водоемульсійними білими фарбами. Обв’язку та побілку можна робити в осінній і навіть зимовий періоди під час відлиг.

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується