Названо переваги зерносушарок на альтернативних видах палива – КУРКУЛЬ

Через рекордне здорожчання газу все більше фермерів почали встановлювати на зерносушарках теплогенератори на альтернативних видах палива. Про це розповів фахівець елеваторної справи, регіональний представник KMZ Industries Руслан Демчук у матеріалі «Дорожня карта будівництва фермерського елеватора з нуля» на Kurkul.com.

За словами експерта, ті з клієнтів KMZ Industries, хто минулого сезону встановив теплогенератор на пелетах, у цьому році відзначали економію у два з половиною рази у порівнянні з природним газом.

«Наразі нові контракти на зерносушарки для фермерів оговорюються тільки на теплогенераторі: зазвичай на пелеті соняшника або на щепі», — розповів Руслан Демчук.

Він зазначив, що інвестиції в теплогенератор, що працює на альтернативних видах палива, мінімальні.

«Для фермерських сушарок із продуктивністю 200–500 тонн на добу теплогенератор із повною автоматизацією та системами захисту від перегріву буде коштувати приблизно 80% вартості зерносушарки. До вибору теплогенератора потрібно підходити вкрай прискіпливо. Часто буває, що в гонитві за економією виробники завищують показник потужності, що в результаті призводить до зменшення продуктивності зерносушарки», — пояснив фахівець.

Він додав, що сучасні теплогенератори можуть слугувати повноцінним джерелом тепла, не погіршуючи ефективність зерносушарки. А от саму сушарку доведеться чистити від пилу частіше, оскільки ризик загоряння на теплогенераторах без теплообмінників у рази вищий, ніж на природному газу.

«Усього в Україні встановлено 22 зерносушарки на теплогенераторах, що були виготовлені компанією KMZ Industries. Здебільшого це теплогенератори на пелеті соняшнику. Також є одна зерносушарка із теплогенератором на щепі», — підсумував Руслан Демчук.

 

Нагадаємо, дізнатись усі нюанси технології вирощування, внесення добрив, зберігання та продажу кукурудзи можна замовивши курс «Цариця полів».

В рамках навчання учасники отримають 8 практичних занять, виїзди на господарства з практиками та спікерами курсу, що допоможе аграріям вийти на новий рівень у вирощування найголовнішої експортної агрокультури України.

Переходьте за посиланням та реєструйтеся вже зараз.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується