Україна не отримає кошти з кліматичного фонду – експерт – АГРОПОЛІТ

Низка країн-учасниць Рамкової конвенції ООН (СОР26) пообіцяли у 2023 році виділити на кліматичні програми $100 млрд країнам, що розвиваються. Однак Україна не входить до цього переліку країн і тому має розраховувати на інвестиції з інших джерел. Таку заяву зробила експерт з охорони навколишнього середовища UBTA Тамара Кутонова, виступаючи на круглому столі «Життя після Глазго», організованого Ukrainian Business and Trade Association (UBTA).

За словами експерта, хоча Україна і не отримає гроші з кліматичного фонду, однак є і гарні новини.

«Чимало інвесторів вже сьогодні зацікавлені у тому, щоб вкласти кошти в кліматично- та екологічно дружнє виробництво. Ці ринки інвесторів формуються навколо питань «зеленої» таксономії, «зелених» облігацій та іншого. Головне, чого прагнуть іноземні інвестори, перед тим як вкладати кошти – це чітких та прозорих правил і критеріїв на зеленому ринку. Ці інвестори мають величезний обсяг активів – більше $100 трілліонів. Гроші на ринку є, але нам потрібно зрозуміти, як їх завести в Україну. Власне питання стоїть про створення сприятливого інвестклімату як такового і це питання напряму залежить від дій уряду», – зауважила Тамара Кутонова.

Нагадаємо, що добровільний карбоновий ринок – це була одна з ключових тем 26-ї зустрічі Сторін Рамкової конвенції ООН про зміну клімату(СОР26)  у Глазго, яка проходила 1-12 листопада 2021 року.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується