Названо недоліки зменшення вмісту вологи зерна кукурудзи в полі – AgroTimes

Деякі фермери з метою зменшення витрат на доробку свідомо лишають кукурудзу скидати вологу в полі. Проте не завжди це дає економічний ефект.

Про це йдеться у статті The Ukrainian Farmer.

За словами директора Білозаводського елеватора Сергія Щербаня, гібриду із високою вологовіддачею, але з меншою врожайністю, морози не страшні, навіть якщо в зиму кукурудза ввійде з вологістю до 20%.

«В такому разі качани опустяться, а кукурудзу можна буде зібрати й у січні. Тож за подальшого зростання ціни на газ це може бути навіть вигідно, – зауважив фахівець. – Але ж у нас усі прагнуть отримати високі врожаї. Тому обирають гібриди з низькою вологовіддачею, що не встигають до морозів віддати вологу й входять у мороз із вологістю понад 20%. Це, відповідно, позначається на якості зерна. Та й собівартість виходить не така вже й низька».

Сергій Щербань пояснив, що комбайну доведеться працювати по снігу й на морозі, що призведе до додаткових витрат пального. Крім того,  доведеться ще й сушити зерно за мінусових температур. Тож і витрати газу будуть більшими: 1,8–2 кубометри на тонновідсоток (тоді як за плюсової температури — 1,2). Крім того, зібране за мінусових температур кукурудзу перед сушінням потрібно прогріти, через що зростують обсяги енергоносія та час сушіння.

«Якщо у звичайних умовах на сушіння партії кукурудзи знадобиться 1,5 годин, то за таких обставин — щонайменше дві», – уточнив він.

Нагадаємо, ціна газу в тарифі за сушіння становить 50-60%.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується