Індія – основний покупець українських жирів – AgroTimes

У січні-вересні 2021 року Україна експортувала різних олій на 4674 млн дол. США, що на 18 % більше минулорічних показників за відповідний період.

Про це повідомляє пресслужба Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки»,.

Старший науковий співробітник відділу економіки аграрного виробництва та міжнародної інтеграції Національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», д.е.н. Богдан Духницький зауважує, що основним експортним товаром цієї групи є олія соняшникова. Її продали на ринки країн світу на суму 4,3 млрд дол. США – на 0,6  млрд дол. США більше, ніж за дев’ять місяців 2020 року.

Домінуючим покупцем жирів і олій українського виробництва традиційно виступає Індія. За дев’ять місяців цього року її частка у структурі українського експорту цього виду продукції склала 28,1 %, зазначив експерт.

Решта основних країн-імпортерів помітно поступаються їй за вартісними обсягами закупівель: Китай – 14,1 %, Нідерланди – 10,3 %, Іспанія – 6,9 %, Ірак – 5,8 % та Польща –5,6 %.

Сукупно на ці країни припадає близько 71 % вартості експорту олій та жирів.

Нагадаємо, Німеччина – лідер серед імпортерів українських олійних культур. Також ми писали, що  обсяги виробництва олійних на 23,5% перевищать минулорічні показники.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується