Технологія пасивного ведення знаряддя надає найточніші треки для різних операцій – AgroTimes

Технологія пасивного ведення знаряддя передбачає встановлення антени на причіпний агрегат, коли в комп’ютер записується траєкторія руху саме агрегата, а не трактора. Це особливо важливо для сівалок, після яких у міжряддях працюють культиватори й обприскувачі, бо такі треки будуть найточнішими. Знадобиться тільки точний сигнал RTK.

Про це розповідає директор департаменту інновацій групи компаній «Агрейн» Кирил Дружинін, пише журнал The Ukrainian Farmer.

У компанії застосовуватимуть таку технологію, яка наразі завершує випробовування й удосконалення John Deere.

«Навіщо взагалі визначати окремо траєкторію сівалки? Відповідь проста: під час роботи на горбистій місцевості сівалка зазвичай дещо зміщується в бік схилу, і залежно від умов розмір зміщення може бути доволі значним. Проблеми можна позбутися двома шляхами: записати трек сівалки й змінити лінії навігації. Були випадки, коли на схилах сівалка зміщувалась на 1,5 м вбік, і це аж ніяк не можна вважати нормальним. Відповідно, виконання наступних операцій за треками трактора є неможливим», – розповідає Кирил Дружинін.

Разом з тим він зауважує, що питання сигналу RTK є досить складним. Наразі через погодні умови й дефіцит вологи в деяких регіонах компанія змушена застосовувати технологію strip-till. Це потребує не лише точного сигналу, а ще й повторюваності протягом року щонайменше. Нині навіть у сигналу SF3 повторюваність становить усього 9 місяців, чого недостатньо для технології strip-till.

«У деяких регіонах доводиться будувати власні мережі RTK, бо іншого виходу немає. Проте як тільки з’явиться можливість купувати платний сигнал із необхідними параметрами, від власної мережі RTK можна буде одразу відмовитись і продати обладнання», – додає Кирил Дружинін.

Раніше повідомлялося, як правильно впровадити технологію ідентифікації рядків.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується