Популярність броколі в Україні та світі зростає – AgroTimes

Споживання броколі зростає в усьому світі. Так, за даними дослідницької компанії AgriStatis, з 2015 по 2019 рік популярність кольорової капусти та броколі зросла на 28%, хоча загалом з 2015 до 2019 року приріст світової торгівлі овочами становив лише 7%.

Про це повідомляє журнал «Плантатор».

За даними ФАО (Продовольчої та сільськогосподарської організації в системі ООН), у 2019 році світове виробництво капусти броколі та цвітної капусти становило 26,9 млн тонн (окрема статистика щодо кожної з цих культур не ведеться).

При цьому на Китай та Індію сукупно припало 73% від загального виробництва. Це й не дивно, адже зазначені країни є провідними виробниками овочів у світі. Також до великих країн-виробників броколі належать США, Іспанія та Мексика, кожна з цих держав виробляє на рівні 1 млн тонн означеної продукції. У США броколі та цвітну капусту вирощують цілорічно в Каліфорнії, на цю місцевість припадає 92% американського виробництва.

Цікаво, що 95% виробленої продукції постачають для свіжого ринку і лише решта 5% іде на переробку (заморожування). У 2019 році обсяги продажу цвітної капусти та броколі в США зросли на 7%, сягнувши вартості 1 млрд доларів.

В Україні, за відгуками фермерів, вирощування броколі та цвітної капусти теж набуває популярності з року в рік. Але статистичних даних щодо площ та обсягів вирощування, на жаль, немає. Водночас дані Державної митної служби говорять про те, що в І півріччі 2021 року активно зростав експорт й імпорт капусти. Зокрема, в цей період Україна закупила за кордоном 17,9 тис. тонн різних видів капусти (головчастої, цвітної, броколі, кольрабі, листової тощо).

Це на 47% більше, ніж за аналогічний період 2020 року. Вартість імпорту становила 10,6 млн доларів — на 29,5% більше, як порівняти з аналогічним періодом минулого року.

Основні постачальники капусти в Україну протягом І півріччя 2021 року: Північна Македонія (2,8 млн доларів), Італія (1,9 млн доларів), Узбекистан (1,6 млн доларів).

 


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується