За роки незалежності Україна втратила 88% поголів’я сільгосптварин – КУРКУЛЬ

Українське тваринництво із 1991 р. втратило 88% поголів’я. Про це розповів міністр аграрної політики та продовольства Роман Лещенко під час привітання аграріїв із Днем працівників сільського господарства, пише Kurkul.com.

Він зазначив, що поряд із успіхами у рослинництві, у сфері тваринництва Україна зіткнулася із серйозною проблемою.

«У нас було понад 25 млн поголів’я, а зараз в Україні налічується близько 3 млн. Тому сьогодні після реалізації земельної реформи, стратегічним напрямом на найближчі роки для Мінагрополітики є відродження тваринницької галузі», — зазначив Роман Лещенко.

За його словами, у рамках програми Президента України «Нове Село» формується на 2022-24 рр. підтримка тваринництва обсягом понад 3 млрд грн. Планується надати конкретну адресну дотацію на телиць парувального віку усіх форм продуктивності, молодняк ВРХ чоловічої статі, будівництво молочних товарних ферм тощо.

 

Як додав міністр, уряд робитиме фокус на довгострокову перспективу.

«Ми повинні відійти від імпорту, оскільки недобросовісна конкуренція з боку наших партнерів, які демпінгують і одночасно знищують українське тваринництво та українську переробку. Маючи величезну сировинну базу та обсяги кукурудзи, переробка та забезпечення комбікормів разом із адресною підтримкою тваринництва дадуть тисячі нових робочих місць. А найголовніше — українська органіка, яка забезпечить на полях відродження гумусу та забезпечення високих показників урожайності», — підсумував Роман Лещенко.


Джерело https://kurkul.com

Відповісти

Ваш email не публікується