Цьогоріч у Дніпро випустили майже 1,3 млн мальків, планується ще 1 млн – АГРОПОЛІТ

У 2021 році у Дніпро випустили майже 1,3 млн мальків: його насичують коропом, товстолобиком і білим амуром. Про це повідомили в Дніпропетровській ОДА.

«Покращення стану водойм регіону – частина обласної екологічної програми. Зариблення – біологічний спосіб очищення річок. Проводимо його зазвичай восени. Випускаємо сотні тисяч мальків риб, для яких Дніпро – природнє середовище», – зазначила заступниця начальника відділу департаменту екології та природних ресурсів Дніпропетровської ОДА Ольга Лемех.

Зариблення проводять на різних ділянках Дніпра. За Старими Кодаками, біля Таромського рибгоспу, у Вороній балці, в районі Діївських плавнів.

 

Випускаємо рибу на найбільш забруднених ділянках Дніпра, зарослих водоростями. Це унікальний бюджетний спосіб очищення захаращених водойм», – сказала членкиня постійної комісії обласної ради з питань екології та енергозбереження Тетяна Холоденко.

 

Мальків риби завезли з Херсонської області. Їх придбали обласним коштом. Вага кожної – до 30 г. Екологи кажуть, білий амур їсть водорості, товстолобик – планктон. Короп – надлишкові мікроорганізми.

 

Дніпропетровщина – єдина область в Україні, в якій до розробки програми зариблення долучили науковців. Біологічна меліорація дозволяє покращити якість води за допомогою риби. Має і екологічний, і економічний ефект», – підкреслив директор науково-дослідного центру «Дніпровська природна інспекція» Олег Христов.

 

Насичення Дніпра рибою сприяє і відновленню живого ресурсу річки.

 

Зариблення почали проводити декілька років тому. За цей час в області суттєво збільшився промисловий вилов: з 1,3 тис до 3,5 тис тон», – розповів начальник управління обласного агентства рибного господарства Василь Волков.

 

У планах ДніпроОДА до кінця листопада випустити у річку ще майже мільйон мальків коропа, товстолобика і білого амура.

Нагадаємо, що у водойми Одещини вселено майже 1,7 млн мальків риби.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується