Мінагрополітики працює на агрохолдингізацію України — Івченко – АГРОПОЛІТ

Сьогодні влада працює на агрохолдингізацію країни, лобіює вузькопрофільні інтереси, а державна підтримка аграріїв є малоефективною. Про це заявив народний депутат («Батьківщина»), член аграрного комітету Вадим Івченко.

Він зазначив, не зможе бути оптимістичним, дивлячись на те, як сьогодні розвивається галузь і як живеться сільгосптоваровиробникам.

«Нагадаю, що тоді, коли скасовували спецрежим ПДВ для сільгоспвиробників для того, аби заспокоїти аграріїв багато чого їм пообіцяли — і безпрецедентну підтримку в розмірі 1% ВВП  на аграрний сектор,  що дотації роздаватимуть без втручання міністерства, автоматично та в порядку черги, а обсяг відшкодувань у деяких галузях, наприклад тваринництва, може сягати до 100%…», — сказав Івченко.

Він наголосив, що у реальності не тільки 1% на галузь не виділяють, навпаки аграрії втратили можливість отримувати щороку 10 і більше мільярдів на державну підтримку.

 

З-за кордону завозиться все більше сухого молока, а українські тваринники закривають ферми як не рентабельні. З сімейними фермами ніхто роботу не веде і програм не розробляє хоча закон прийнято. Замість того, аби допомагати сімейним домогосподарствам вийти з тіні навпаки розробляються і приймаються закони, якими тільки посилюється податковий тиск на аграрний бізнес. Влада не допомагає у відкритті додаткових ринків для агропродукції і жодним чином не популяризує нашу аграрну і продовольчу продукцію за кордоном», — зазначив народний депутат.

 

Він вважає, що кооперація взагалі опинилась на задвірках уваги урядовців.

 

Так чим же все ж таки займається новостворене Мінагро? На мою думку, в більшості лобіює вузькопрофільні інтереси. Як наприклад, розробка закону 5202 “Про організації водокористувачів (ОВК) та стимулювання гідротехнічної меліорації земель» яким невеликі сільгосптоваровиробники і домогосподарства усуваються від прийняття рішень по водо розподілу», — вважає Івченко.

 

Таким чином, він переконаний, що сьогодні влада працює на агрохолдингізацію країни та своїми діями підверджує, що має на меті «укрупнення» фермерських господарств до 10 і більше тисяч гектарів.

 

А всі ми розуміємо, що одне велике господарство порівняно з двома-трьома десятками невеликих — це значне зменшення кількості робочих місць, а отже — занепад села. Потрібно кардинально змінювати вектори підтримки. І не забувати про органіків, садівників, тваринників, сімейні ферми, кооперативи тощо», — переконаний нардеп.

 

Нагадаємо, що Івченко вважає, що Фонд часткового гарантування кредитів не зможе фінансувати дрібних фермерів через відсутність кредитної історії.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується