Дефіцит вологи на Одещині скорегує структуру посівних площ, – фермер – AgroTimes

У фермерському господарстві «Стоянов А. А.» (Ізмаїльський район, Одеська обл.) основну частку посівів відводять під озимі культури, але навесні часто доводиться корегувати розподілення площ.

Про це AgroTimes розповів агроном ФГ «Стоянов А. А.» Сергій Подалянчук.

Найбільша проблема на Ізмаїльщині для всіх культур – отримати сходи. Тому волога – це основний лімітаційний чинник, що впливає на розподілення площі під посівами культур.

«Останній рік посіви озимої пшениці зазнали дуже сильних втрат від засухи, тож довелося розширити посівні площі під соняшником, що є нестандартною ситуацією для нас», – зазначив він.

Цьогоріч занепокоєння викликає озимий ріпак: культурою засіяли 400 га і вже більше як 2,5 місяця чекають на сходи.

«Восени та взимку був дефіцит вологи, але навесні пройшли рясні дощі – завдяки опадам усі посіви отримали живильну вологу під час вегетації, – розповів Сергій Подалянчук. – Але накопичити вологу для закладання озимини на новий сезон, на жаль, не вдалося».

Зокрема, частка посівів під кукурудзою залежить від багатьох чинників. В одні роки культурою засівали 700 га, але нині, на думку агронома, раціонально відводити під культури 300–400 га через нестабільні умови вологозабезпечення.

Господарство обробляє близько 5,5 тис. гектарів і вирощує озимі пшеницю, ячмінь і ріпак, а також горох, соняшник і кукурудзу.

Нагадаємо, озимі на Одещині досівають і в грудні.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується