Туніс готовий до початку переговорів про ЗВТ з Україною з 2022 року – АГРОПОЛІТ

Туніс готовий до початку переговорного процесу щодо укладення угоди про зону вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною, переговори можуть розпочатися в першому кварталі 2022 року. Про це повідомив посол України в Туніській Республіці Володимир Хоманець, передає Інтерфакс.

«Туніс розглядає Україну як стратегічного партнера, і це задекларовано. Туніс підтвердив готовність до переговорного процесу під час консультацій у липні цього року», – сказав Хоманець.

Він зазначив, що Туніс прагне диверсифікувати географію зовнішньої економічної діяльності.

«Вони мають досвід укладення угоди про ЗВТ з такими партнерами, як Туреччина, Велика Британія. Вони в цьому дещо розчаровані, тому Україну розглядають як більш надійного, перспективного торговельного партнера», – зазначив посол.

Він наголосив, що ЗВТ із Тунісом дасть змогу відкрити для України додатково ще й ринки двох його сусідів — Алжиру та Лівії.

Хоманець також нагадав, що Туніс входить до конвенції Пан-Євро-Мед. Україна цікавить Туніс із точки зору відкриття для себе європейського ринку, причому туніська сторона, за його словами, готова до впровадження ліберальних правил торгівлі за квотним принципом.

Як зазначила директорка з наукової роботи Інституту економічних досліджень Вероніка Мовчан, представляючи оцінку потенційного впливу ЗВТ із Тунісом, основою українського експорту до цієї країни є зернові, а також чорні метали. З Тунісу Україна експортує переважно підошви для взуття, меншою мірою — електроніку й текстильний одяг.

За її словами, моделювання впровадження ЗВТ з Тунісом передбачає зростання українського експорту до цієї країни на 115%, що зумовлено низькою порівняльною базою, а імпорту в Україну — на 53%.

 

Секторально переважно виграє металургія, а також рослинництво», — зазначила Мовчан.

 

Нагадаємо, Україна та Чилі зацікавлені в укладенні угоди про ЗВТ.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується