Усунення торговельних бар’єрів з Молдовою сприятиме двосторонній торгівлі, — Тарас Качка – АГРОПОЛІТ

В Україні обговорили питання торговельного захисту, змін в законодавстві Молдови щодо роздрібної торгівлі, екологічного збору щодо імпортованих з України в Молдову товарів та питання з митним оформленням вантажів походженням з України. Про це йшлося під час до засідання українсько-молдовської Робочої групи високого рівня з питань торговельно-економічного співробітництва, повідомляє Мінекономіки.

Захід відбувся під співголовуванням заступника міністра економіки України – Торгового представника України Тараса Качки та Державного секретаря Міністерства економіки Республіки Молдова Вадіма Гумене.

«Деякі з питань двосторонньої торгівлі, які ми сьогодні піднімаємо на засіданні, дискутуються вже декілька років. Вирішення торговельних спорів, зокрема, щодо забезпечення рівного і прозорого підходу до українських експортерів відповідно до принципів СОТ, сприятиме зміцненню українсько-молдовських торговельних відносин та збільшенню динаміки двосторонньої торгівлі», — зауважив заступник міністра Тарас Качка.

Так, молдовська сторона підняла питання щодо використання Україною інструментів торговельного захисту, а саме антидемпінгових мит на імпорт в Україну цементу, прутків з вуглецевої та інших легованих сталей, походженням з Молдови.

Разом з тим, зі сторони України було ініційоване питання про зміни в законодавстві Молдови щодо виставлення на торгових полицях у мережі роздрібної торгівлі не менше 50% харчових продуктів, виготовлених та/або перероблених на території Молдови. Таке рішення може негативно вплинути на обсяг постачання з України продукції, яка підпадатиме під зазначені обмеження. Йдеться про суму в майже $170 млн.

Зазначається, що відкритим залишається питання щодо екологічного збору в Молдові з імпортерів та вітчизняних виробників товарів у пластиковій або «tetra-pack» упаковці. Занепокоєння викликає низький внутрішній контроль у Молдові за сплатою екологічного збору місцевими виробниками, в той час, як українські компанії несуть подвійні витрати.

Також українська сторона підняла питання митного оформлення експортованих до Молдови вантажів. Зокрема, проблемним питанням стала частота перевірок українських вантажів та додаткові витрати, які при цьому несуть українські компанії.

Нагадаємо, назвно українську агроподукцію, яку планують розпочати експортувати до Китаю.


Джерело https://agropolit.com

Відповісти

Ваш email не публікується