Питна вода в Україні: в офіційних нормах відсутні 23 показники безпечності – 24 AGRO

Вже за декілька десятків років Україна може зіткнутися з дефіцитом якісної питної води, заявляє голова Держпродспоживслужби Владислава Магалецька. Вона акцентує увагу на тому, що сьогодні в країні діють застарілі норми і вимоги до якості води, які, до того ж, не виконуються більшістю постачальників.

Що робити?

Сьогодні почали ухвалюватися рішення, які дозволять покращити ситуацію. Це обмеження використання фосфатів у миючих засобах та деяких пестицидів (як, приміром, хлорпірифос). Проте нам потрібно активніше впроваджувати у себе європейські норми. Це не питання євроінтеграції, це питання виживання, – каже очільничя Держпродспоживслужби.

Магалецька також відзначає, що у чинному законодавстві відсутні норми контролю показників броматів, акриламіду, багатоядерних ароматичних вуглеводнів, вінілхлориду, епіхлоргідрину, електричної провідності тощо. З 2021 року нормативи для 4-х показників (акриламід, вінілхлорид, епіхлоргідрин, хлорати) у Європі у 100 разів жорсткіші, ніж в Україні.

Наші норми потребують якнайшвидшої модернізації із використанням досвіду Європейського Союзу. І Держпродспоживслужба підтримує адаптацію українського законодавства до європейських норм, – запевнила голова відомства.


Джерело https://agro.24tv.ua

Відповісти

Ваш email не публікується