Гострий ацидоз характерний для корів, які отримали різкий доступ до надлишку корму – AgroTimes

Бажання тваринницьких ферм підвищити ефективність виробництва яловичини часто забезпечують, задаючи більшу кількість зерна і меншу – грубих кормів. Тривале згодовування високовуглеводного та легкоперетравного раціону (ячмінь та інші злаки), своєю чергою, призводить до розвитку ацидозу.

Про це пише журнал The Ukrainian Farmer.

Гострий ацидоз характерний для корів, які отримали різкий доступ до надлишку корму. За гострої форми ацидозу тварини можуть загинути.

Для худоби молочного напряму характерніший розвиток підгострого ацидозу через надмірне згодовування концентратів, як порівняти з рослинним кормом.

Нині досить частою виникає проблема зі зберіганням корму, і в багатьох випадках керівництво господарств віддає перевагу більшому відсотку концентрованих кормів у раціонах ВРХ, що сприяє розвитку патології шлунково-кишкового тракту.

Окрім високої летальності ВРХ за ацидозу, додатковими ускладненнями патології є ламініт, виразка рубця, абсцес печінки, респіраторні захворювання, кетоз, остеопороз тощо. Ці стани супроводжуються високим рівнем інтоксикації організму і впливають на клінічний стан і продуктивність тварин.

Через те, що підгострий ацидоз рубця клінічно не реєструється і не виявляється саме в момент зниження рН рубця, специфічного лікування тварин за патології не розроблено.

Терапевтичну допомогу надають за розвитку вторинної патології або гострого процесу. Лікування тварин за гострої форми ацидозу має бути агресивним і швидким. Терапія спрямована насамперед на видалення вмісту рубця та на відновлення водно-сольового балансу тварини.

Суперечливим моментом є додавання харчової соди та мінеральної олії для запобігання хвороб органів травлення. Останнім часом популярно застосування пробіотиків як профілактичних засобів розвитку патології.

Нагадаємо, річні економічні втрати через ацидоз рубця корів сягають від $400 на тварину.


Джерело https://agrotimes.ua/

Відповісти

Ваш email не публікується